top of page

Sıkça Sorulan Sorular

Sistem Her Araca Takılabilir mi ?

Sistem her araç modeli için özel tasarlanarak oluşturulmaktadır. Dolayısıyla firmamız ARGE sini bitirip satışa hazır hale getirilen ürünlerin montajını yapmaktadır. Teknik olarak dizel ya da benzinli farketmeden tüm araçlara uygulanabilir. Debriyaj pedalı hidrolik olan araçlara yapılır. Debriyaj pedalı halatlı araçlarla ilgili bize danışmalınız.Yaptığımız araçlar otomobil, minibüs , kamyonet, karavan, taksi, dolmuş vs. olabilir. Şimdilik eski karbüratörlü araçlara montaj yapamıyoruz. Montajını yaptığımız araçların listesine buradan bakabilirsiniz.

Sistem için herhangi bir proje yada ruhsata işletmek gibi resmi işlem gerekli midir ?

Aracın orjinal sisteminde değişiklik olmadığı için tadilat kapsamına girmez. Bunun TSE de yeri olmadığından resmi bir evrağa gerek yoktur.

Aracımın orjinal debriyaj sistemine zarar verir mi

Sistem aracın debriyaj sistemine paralel çalışmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir zararı yoktur. İstendiği anda kapatılıp araç eskisi gibi manual debriyaj sistemi ile kullanılabilir. Orjinal debriyaj sisteminden herhangi bir parça sökmüyoruz. 

Debriyaj Balatasının Ömrünü Etkiler mi?

Debriyaja basma işi çok hızlı bir şekilde çok gelişmiş bir işlemci ve yazılımla kontrol edilmektedir. Dolayısıyla balata ömrünü etkilemez. Acemi bir sürücü iseniz ,sistem kavramayı doğru zamanda açıp kapatacağı için balata ömrü daha fazla olacaktır.Baskı balatanın ömrünü %50 varan oranlarda uzattığını, yaptığımız ticari taksilerden gelen bilgiler doğrultusunda belirtelim. 

Sistem Arızaya Geçerse Ne olur

Sistemin parçaları yüksek standartlarda üretilmektedir. Arıza çıkarma olasılığı çok düşüktür. Ama yinede arıza durumunda sistemi  bir düğme ve bir vana ile kapatıp ,eskisi gibi manuel debriyajla sürmeye devam edebilirsiniz. 

Montaj Süresi Ne kadar 

ADS , montajı özenle ve iyi bir işçilikle yapılması gereken bir üründür. Listemizdeki binek araçların montajını 1-2 iş gününde yapıyoruz. Farklı bir binek araba yada büyük araçların montajı 2 günden fazla sürebilir. 

Periyodik bakımları var mı ?

Herhangi bir periyodik bakımı yoktur. 10000 km de bir ücretsiz kontrol için gelebilirsiniz.

Garantisi Ne Kadar ?

2 sene / 100 bin km  garantisi bulunmaktadır. Sıfır araçlar için (müşteri isterse) ilave bir ücret ve poliçe ile 2 sene /  100 bin km kavrama sisteminin tümüne garanti veriyoruz.

Bu teknoloji güvenilir mi? Olgun teknoloji mi?

Aslında, bu teknoloji zaten Mercedes-Benz A190, C230, BMW M3, Ferrari ve benzeri birçok ünlü yabancı marka tarafından kullanılıyor. Şu an sıfır Hyundai, Kia ve Suzuki'nin bazı modellerinde bu sistem kullanılmaktadır. Bizim sistemimiz üniversal bir sistemdir. Her araçta kullanılabilmesi için özel tasarlanmıştır.

Araç Muayenesinden Geçer mi?

Araç montajlarında müşteri istemedikçe debriyaj pedalını sökmüyoruz. Aracın debriyaj pedalının olmaması kalıcı bir tadilata girer. Buna yönetmelikler izin vermez. Muayeneye girerken , aracın pedalı yerinde durur vaziyette ve debriyajınızı manuele alarak girebilirsiniz.

Montaj Fiyatı Ne Kadar ?

Sistemin Temel modeli ortalama 25 bin liradır. Bu fiyat aracın modeline göre değişebilmektedir. Güncel fiyatları için arayınız . Elektrikli vana , kırmalı debriyaj pedalı vs. eklentileri ilave ücrete tabidir

Baskı Balata Değiştirirken Sorun Olur mu ?

Aracın orjinal debriyaj hidrolik hattını bozmuyoruz. Baskı balata değiştirilirken hattı manuele alıp kavramayı rahatlıkla değiştirebiliriz. İş bitiminde

manuel hattın havası alındıktan sonra tekrar otomatiğe geçebilirsiniz.  

Sıfır Araçta Garanti Bozulur mu ?

Sıfır araçlarda sadece kavrama ile ilgili garanti ortadan kalkar . Aracın diğer aksamlarıyla ilgili garantiniz devam eder . Sistemimiz 

kavramanın ömrünü uzatmaktadır. Aslında endişe edilecel bir durum yok. Dilerseniz ek bir poliçe ile kavramanıza 2 sene 60 bin km garanti verebiliriz. (1000 lira ücreti var)

İade Şartları Nelerdir ?

Sistemin montajdan kaynaklı yada ürünün kendinden kaynaklı , aracınıza uyum sağlamaması durumunda 15 gün içinde iade garantisi vardır. Sistemimiz işçiliği zor olan bir üründür. İade konusunda bazı şartlarımız vardır. 

Özel durumlar :

  1. Müşterimiz ADS yi eşi yada başka birisi için düşünüyorsa mutlaka sürecek kişiyi getirip test aracı ile test sürüşü yaptırmalıdır. Sistemi kullanabileceğinize emin olduktan sonra montaj yaptırınız. Ben bunu kullanamıyorum şeklinde iademiz yoktur.

  2. Aracı satma durumu gibi keyfi hallerde iade alınmaz. 

  3. Aracınızdan kaynaklı sıkıntılardan ( kavrama plakası eğri olduğu için olan kalkışta titreme, motor kulağı kopuk olduğu için vuruntu, vites halatında boşluklar olduğu için vitesten çıkma yada yanlış vitesi gösterme, ve bayimiz tarafından tespit edilen başka arızalar) dolayı sistem düzgün çalışmazsa ve siz bu arızayı gidermezseniz ödediğiniz paranın 1/3 ünü keserek iade alabiliriz. 

  4. Burada akla gelmeyen , sistemin düzgün çalıştığı halde, müsterinin bir sebepten dolayı iade etmek istemesi durumunda ödenilen paranın 1/3 ü kesilerek sistem iade alınır. Bu durumun tespiti bayi ve distribitör tarafından yapılır.

  • YouTube
  • Instagram
  • TikTok 1
  • TikTok
  • Facebook
bottom of page